بهداشت و سلامتیمقالات

عجیب‌ترین کفن و دفن‌هایی که در جهان صورت می‌گیرد!

عجیب‌ترین کفن و دفن‌هایی که در جهان صورت می‌گیرد!

مرگ عادلانه‌ترین اتفاقی است که در زندگی وجود دارد. فقیر یا ثروتمند، خوب یا بد، هرکسی در زمانی با این حقیقت رو به رو خواهد شد.
سنت و فرهنگ کفن و دفن

عده‌ای مرگ را اتفاقی زیبا تلقی می‌کنند و پس از مردن عزیزانشان‌ در مراسم ختم او به شادی و آواز می‌پردازند، برخی دیگر با گریه و عزاداری با آن‌ها وداع می‌کنند. با مجله بنفش همراه باشید تا در ادامه شما را با سنت و فرهنگ کفن و دفن و مراسم‌ مختلف خاکسپاری که کم‌تر از آن‌ها شنیده‌اید، آشنا شوید.

تسبیح درست کردن از مردگان

سوزاندن مردگان جزو سنت و فرهنگ کفن و دفن در کره جنوبی است اما سوزاندن مردگان و تبدیل کردن خاکسترشان به سنگ‌های کوچک و رنگارنگ خیر البته باید بدانید تبدیل کردن خاکستر مردگان به جواهر و حتی سنگ الماس با قیمت‌های بالایی در کشورهای دیگر نیز انجام می‌شود امروزه شرکت‌های مختلفی وجود دارند که این کار را انجام می‌دهند.

سنت و فرهنگ کفن و دفن

زندگی کردن با مردگان

نگاهی به این رسم غیرمعمول اهالی توراجا بیندازید. تورجا با نام کامل‌تر سرزمین توراجا (Tana Toraja) منطقه‌ای در جزیره سولاویزی اندونزی است که افراد پس از مرگ دفن نمی‌شوند و جسد فرد در کنار خانواده‌اش باقی می‌ماند. همچنین توراجایی‌ها با شخص همانند یک انسان رفتار می‌کنند و حتی با او صحبت‌ هم می‌کنند زیرا باور دارند مردگان قادر به شنیدن صداهای اطراف هستند. این اقلیت که حدود ۱.۱ میلیون نفر جمعیت دارند علاوه بر خاک نکردن مردگان خود رفتارهای غیرمعمول دیگری هم با مردگان خود دارند. آن‌ها مردگان خود را از خاک بیرون می‌کشند و اوقاتی را با آن‌ها سپری می‌کنند و پس از مدتی دوباره آن‌ها را خاک می‌کنند.

دفن کرده بچه در درخت

باز به روستای توراجا بر‌می‌گردیم جایی که مراسم‌ غیر معمول با مردگان تمامی ندارد. طبق باور توراجایی‌ها چنانچه فردی در سن پایین و کودکی بمیرد باید در درختی چال شود. به طور دقیق‌تر هر کودکی که پیش از دندان درآوردن فوت کند در یک کفن پوشانده می‌شود و مستقیما در درخت قرار می‌گیرد. باور این است که طی سالیان دراز کودکان جذب درخت‌ها خواهند شد، درخت‌هایی که داخل هر کدام می‌توان ده‌ها کودک دفن شوند.

عجیب‌ترین کفن و دفن‌هایی که در جهان صورت می‌گیرد!

پیشنهاد مطالعه: مطلب موبایل‌هایی که در برابر سرقت مقاومت می‌کنند! را بخوانید.

دانلود اپلیکیشن
منبع : deltapayam.com

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا