مطالب سایت

10 حقیقت جالب از زندگی وینستون چرچیل

10 حقیقت جالب از زندگی وینستون چرچیل

10 حقیقت جالب از زندگی وینستون چرچیل

وینستون چرچیل کیست؟

وینستون چرچیل یکی از مشهورترین چهره های انگلیسی در تاریخ معاصر است. وی دوبار از سال 1940 تا 1945 و سپس از 1951 تا 1955 به عنوان نخست وزیر انگلستان خدمت کرد. او در طول دوران جوانی خود درگیر چندین جنگ شد و در مورد آن گزارش داد.

وینستون حدود 60 سال در خط مقدم صحنه سیاسی اروپا حضور داشت و نماینده 5 حوزه انتخابیه و 12 دفتر سیاسی مختلف در آن زمان بود. چرچیل بیشتر به خاطر راهنمایی بریتانیا در تاریک ترین روزهای جنگ جهانی دوم تا پیروزی نهایی متفقین شهرت دارد.

با این وجود اگر او در سال های جنگ، نخست وزیر نبود، باز هم از وی به عنوان یک سیاستمدار فوق العاده مشهور یاد می شد. در سال 1951 برای بار دوم به عنوان نخست وزیر برگزیده شد، در حالی که قبلاً تمام مناصب بزرگ ایالتی را بر عهده داشت.

وینستون چرچیل همچنین نویسنده و خطیب پرکاری بود که میلیون ها کلمه منتشر و هزاران سخنرانی عمومی ایراد کرد. افتخارات سیاسی او تا زمان مرگش در سال 1965 ادامه داشت.

گفته می شود که وی یکی از بزرگترین دولتمردان قرن بیستم است و بسیاری از مردم در سراسر جهان از او به عنوان یک قهرمان یاد می کنند. ما در این مقاله می خواهیم به 10 حقیقت درباره زندگینامه وینستون چرچیل این مرد رند سیاست بپردازیم.

حقایق زندگی وینستون چرچیل,حقیقت زندگی وینستون چرچیل,زندگینامه وینستون چرچیل,

10 حقیقت شگفت انگیز از زندگی وینستون چرچیل

  • در سال 2002، وینستون چرچیل به طور عمومی، در فهرست 100 بریتانیایی برتر قرار گرفت.
  • او در طول زندگی خود از افسردگی خفیفی رنج می برد و خودش از آن به عنوان “سگ سیاه” یاد می کرد.
  • در سال 1953، در حالی که دومین دوره نخست وزیری خود را بر عهده داشت، جایزه نوبل ادبیات را به دلیل “تسلط بر توصیف تاریخی و بیوگرافی و همچنین خطابه ای درخشان در دفاع از ارزش های والای انسانی” دریافت کرد.
  • چرچیل یک هنرمند برجسته بود و بیش از 500 نقاشی در یک دوره 48 ساله خلق کرد.
  • وی تقریباً 55 سال در پارلمان بریتانیا خدمت کرد و دوره سیاسی او شامل شش دوران سلطنت یعنی: ویکتوریا، ادوارد هفتم، جورج پنجم، ادوارد هشتم، جورج ششم و الیزابت دوم بود.
  • وینستون چرچیل بیشتر به خاطر سخنرانی هایش شناخته می شود، با این حال او دچار اختلال در گفتار بود و در تلفظ حرف “s” و “z” مشکل داشت.
  • او تنها دولتمردی است که در دو نوبت بر روی سکه های انگلیس مورد تقدیر قرار گرفت.
  • مادرش آمریکایی بود و چرچیل از خویشاوندان رئیس جمهور آمریکا جورج واشنگتن محسوب می شد.
  • هنگام عزیمت به جنگ بوئر 60 بطری مشروب با خود برد.
  • در سال 1911 وینستون چرچیل اولین لرد دریاسالاری شد.
منبع : bestfarsi.ir
قدیمی‌تر

ماسک بینی

جدیدتر

10 راز که باعث می شود کارآفرینان جوان به سمت موفقیت بروند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.