گردشگریمقالات

10 مکان ممنوعه جهان که امکان بازدید آن وجود ندارد

10 مکان ممنوعه جهان که امکان بازدید آن وجود ندارد

خلاصه نوشته

  • بازدید از مکان های مشهور به یکی از ضنایع پر سود دنیای امروز تبدیل شده است. با این همه در میان این رونق جهانی محل هایی هم هستند که علی رغم شناخته شده بودند، قابل بازدید برای عموم نیستند. این مناطق به عنوان مکان های ممنوعه ترسناک شناخته می شوند.

مکان های ممنوعه و ترسناک جهان

مکان های دیدنی و جذاب زیادی در دنیا وجود دارند که سالانه میلیون ها گردشگر را به خود جذب می کنند. در حقیقت بیشتر گردانندگان و مدیران بیشتر مکان های معروف تلاش می کنند تا با معرفی هر چه بیشتر مجموعه خود، گردشگران بیشتری را به آن جذب کنند.

با این همه مکان ها و مجموعه هایی هم در دنیا وجود دارند که از این قاعده مستثنی هستند. در حقیقت بخش زیادی از تلاش و فعالیت مسئولین این مکان ها، در جهت منحرف کردن علاقه افراد و توریست ها از این مکان ها است. در ادامه با بست فارسی باشید تا فهرستی از از 10 مورد از مکان های ممنوعه ترسناک را به شما معرفی کینم.

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

10. کلیسای مری صهیون | Church of Our Lady Mary of Zion

اولین موردی که در این فهرست دهگانه مکان های ممنوعه جهان به آن می پردازیم، کلیسای مری صهیون است. این کلیسا، بنایی پر رمز و راز و ممنوعه در اتیوپی است که گردشگران اجازه بازدید از آن را ندارند.

بر اساس داستان ها و شایعات موجود، این کلیسا محل نگهداری از بقیای کشتی حضرت سلیمان و همچنین یک کتاب مقدس مربوط به همان دوران است.

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

9. تپه راف | Raf Menwith Hill

یکی دیگر از مکان های ممنوعه کره زمین که در این مقاله به آن می پردازیم، تپه راف است. این تپه، محلی در منطقه یورک انگلیس است که تحت کنترل و مراقبت شدید دولت های انگلیسی است.

در این تپه ساختمان های کروی راز آلودی ساخته شده اند. اگرچه بر اساس اعلان های رسمی، این محل یک ایستگاه ماهواره ای برای کنترل موشک ها و ماهواره ها است، اما برخی افراد نظرات دیگری دارند.

در حقیقت تعدادی از روزنامه نگاران مدارکی هم انتشار داده اند که بر اساس این مدارک، این مرکز می تواند بزرگترین مرکز استراق سمع در سطح جهانی باشد.

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

8. کره شمالی – اتاق 39 | room 39

کره شمالی، سرزمینی مملو از راز و رمز ها است. در حقیقت سیاست بسته بودن مرزها و جداسازی این کشور باعث شده است تا شایعات و داستان های اعجاب برانگیز و عجیب متفاوتی در مورد این کشور وجود داشته باشد. اما وضعیت مرموز اتاق 39 حتی برای کره شمالی هم عجیب است.

بر اساس اطلاعات موجود، ساختمانی ممنوعه در کره شمالی قرار دارد که در داخل آن یک اتاق به شدت ممنوعه به نام اتاق 39 وجود دارد. گفته می شود که چیزی بیش از 130 شرکت با این اتاق در ارتباط هستند و چیزی در حدود 20 حساب بانکی بین المللی در سرتاسر جهان در ارتباط با این اتاق ثبت شده اند.

عده ای بر این باور هستند که این اتاق مرکز اداره اقدامات غیرقانونی مانند قاچاق انواع اسلحه به خصوص اسلحه های بیوتروریسمی و پول شویی است.

این مطلب را از دست ندهید
جاذبه های دیدنی سفر به ترکیه را از دست ندهید

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

7. کلوب 33 دیزنی | Club 33 Disney

شهربازی دیزنی لند کالیفرنیا یکی از شلوغ ترین و پربازدیدترین شهربازی های دنیا است. اما در داخل این شهربازی، کلوبی وجود دارد که به جز اعضا، هیچ کس دیگری از اتفاقات و شرایط داخل آن خبر ندارد.

این کلوپ مرموز به عنوان کلوب 33 دیزنی شناخته می شود و افراد مهمی مانند تعدادی از روسای جمهور آمریکا یا تعدادی از هنرمندان مشهور و بازرگانان و سرمایه داران بزرگ، از اعضای آن هستند.

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

6. منطقه 51 | Area 51

یکی از مشهور ترین مناطق ممنوعه جهان که فیلم ها و داستان های فراوانی در ارتباط با آن ساخته شده و نوشته شده است، منطقه 51 در ایالت نوادای آمریکا ور جنوب غرب شهر لاس وگاس است.

منطقه 51، یک منطقه نظامی است. اگرچه دولت آمریکا به صورت رسمی منکر وجود آن شده است، اما گزارشات محرمانه ای دال بر فعالیت های مرتبط با UFO ها در این منطقه وجود دارد.

حتی عده ای از افراد مدعی مشاهده سفینه های فضایی و موجودات فضایی در این ناحیه هم شده اند.

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

5. پایگاه داده گوگل | Google Database

شاید کسی نباشد که نام گوگل را نشنیده باشد یا از آن برای پیدا کردن جواب سوالات خود استفاده نکرده باشد.

اما در شرکت گوگل مکان ممنوعه ای وجود دارد که محل نگهداری تریلیون ها تریلیون بایت از داده های این شرکت است و کسی اجازه دسترسی به آن را ندارد.

البته ذکر این موضوع هم اهمیت دارد که پایگاه داده گوگل در یک مکان واحد قرار ندارد، بلکه این پایگاه مجموعه ای از 13 مکان مختلف در سرتاسر دنیا است که دسترسی به همه آنها تحت شدیدترین تدابیر امنیتی است.

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

4. ایستگاه مسکو | Moscow Metro

مورد بعدی که در فهرست مکان های ممنوعه به آن می پردازیم، ایستگاه مسکو است. این ایستگاه در زمان جنگ جهانی دوم و بمنظور محافظت از جان مردم در برابر حملات نازی ها ساخته شد.

با این همه بعد از پایان جنگ، از این ایستگاه به عنوان مرکزی برای انجام برنامه ریزی های مهم نظامی و راهبردی روسیه استفاده شد. شاید به همین دلیل باشد که در حال حاضر این ایستگاه در فهرست مکان های ممنوعه مرموز قرار دارد.

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

3. محل تولید کوکاکولا | Coca-Cola Atlanta

مورد بعدی فهرست، محلی است که شاید به ذهن کمتر کسی خطور کند و آن چیزی نیست به جز مرکز تولید معروفترین نوشیدنی دنیا.

شاید کسی نباشد که حداقل یکبار این نوشابه را ننوشیده باشد ولی آیا می دانستید که فرمول تهیه این نوشابه، یک فرمول سری است که دستور آن از 125 سال پیش تاکنون تغییر نکرده است و البته کسی هم از محتوای آن اطلاعی ندارد.

این فرمول سری، در شعبه آتلانتای این شرکت نگهداری می شود. اگرچه گردشگران می توانند با تهیه بلیط این کارخانه بازدید کنند، اما محل نگهداری فرمول در جایی است که هیچ کس حق نزدیک شدن به آن را هم ندارد.

این مطلب را از دست ندهید
10 تا از بهترین سوغاتی های استرالیا

مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

2. کمپ پاین گپ | Pine Gap

مورد بعدی از مجموعه مکان های مرموز و ممنوعه جهان، کمپ پاین گپ در کشور استرالیا است. هیچ اطلاع دقیق درباره اقدامات رخ داده در این منطقه که تحت نظارت دقیق و شدید نیروی نظامی استرالیا و همچنین سازمان CIA آمریکا است، در اختیار مردم نیست.

با این همه بعضی معتقدند که این منطقه، محل نگهداری و قرنطینه هکرهای خطرناک است. البته شایعاتی مبتنی بر مشاهده بشقاپ پرنده در این منطقه هم وجود دارد.مكان هاي ممنوعه جهان,مکان ممنوعه جهان,مکان های ممنوعه کره زمین,

 

1. کتابخانه ممنوعه واتیکان | Vatican Forbidden Library

آخرین مورد و شاید مشهورترین مورد از مجموعه مکان های ممنوعه، جایی نیست به جز کتابخانه ممنوعه واتیکان. این کتابخانه به هیچ وجه یک کتابخانه معمولی نیست، بلکه محلی برای نگهداری قدیمی ترین و باارزش ترین اسناد و مدارک کلیسای کاتولیک است.

اگرچه گردشگران می توانند با تهیه بلیط از محل کتابخانه بازدید کنند اما امکان دسترسی به کتاب ها و اسناد مجموعه وجود ندارد. این کتاب ها و اسناد تنها بعد از درخواست و به صورت الکترونیکی به متقاضیان ارائه می شوند.

منبع : bestfarsi.ir

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا